🔰 پیام دکتر بابک صفرزاده خوشابی معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد بمناسبت گرامیداشت روز جهانی قلب.

📗 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت دانشکده متن این پیام به شرح ذیل می باشد؛

🔷22سال قبل سازمان بهداشت جهانی با نامگذاری 29 سپتامبر مصادف با 7 مهر به عنوان روز جهانی قلب، انگیزه مضاعفی را برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی فراهم کرد، تا به توجه دادن به شناخت و مدیریت عوامل خطر بیماریهای قلبی و عروقی به عنوان مهمترین علت مرگ در جهان، عموم مردم را تشویق به رعایت سبک زندگی سالم کند.

🔶مرگ و میر بیش از 17 میلیون نفر در سال بعلت بیماری های قلبی عروقی زنگ خطری جدی برای ساکنین زمین محسوب می شود، لذا سازمان بهداشت جهانی زمینه آگاهی عمومی و تشویق تمامی سازمان ها و نهاد ها برای اتخاذ رویکرد های تاثیر گذار برای مقابله با این تهدید جدی فراهم کند و نیز سلامت قلب برای هر فرد به عنوان یک حق بشری اساسی و یکی از ارکان دسترسی به عدالت در سلامت جهانی مورد توجه قرار گیرد.

🔷ما نیز باید تلاش کنیم تا آحاد جامعه را برای توجه هرچه بیشتر به سلامت قلب به عنوان بخش مهمی از سلامت و جزء ضروری زندگی سالم جلب کنیم، من این روز را به همه دست اندرکاران حوزه سلامت قلب که درزمینه پیشگیری، آموزش، درمان و پ‍‍ژوهش فعالیت می­ کنند تبریک عرض می­ کنم. دکتر بابک صفرزاده خوشابی معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد